Dovolená vlastním vozem je stále cenově dostupná

Plánujete dovolenou? Pokud ano, je jistě první otázka spojena s tím, jakým způsobem se do cílové destinace dostanete. Kromě letadla a autobusu dnes připadá v úvahu také osobní automobil. S ním může být cesta i poměrně levná. Poradíme, jak na to. V první řadě rozhoduje to, jak daleko pojedete. Z hlediska kratší vzdálenosti je dobrým tipem třeba nabídka last minute v Itálii. Ideální jsou v daném směru hlavně destinace, které najdeme na severu země, kde můžeme být doslova za pár hodin. Díky tomu projedeme minimum pohonných hmot. Jít může třeba o střediska, jako:

  • Caorle
  • Rimini
  • Bibione.

Čím více cestovatelů, tím lépe

Druhou možností, jak ušetřit, je samozřejmě možnost rozpočítat náklady mezi více cestovatelů. Je rozdíl, pokud pojedete jenom jako pár, nebo pokud vás ve vašem automobilu bude celkem 5. V takovém případě se náklady na jednoho výrazným způsobem sníží. A to, i když se rozhodnete navštívit vzdálenější lokality. My doporučujeme dovolenou v Bulharsku, která sice je vzdálenější možností, ale rozhodně není problém dopravit se do konkrétní země vlastním autem. Ideální volbou jsou střediska jako Slunečné pobřeží, stejně jako Zlaté písky, popřípadě Sozopol.

Jezděte předpisově – ušetříte

Správné je také naplánovat si jasnou trasu, která vás dovede do cíle. A to takovou, v rámci které se můžete vyhnout krátkým placeným úsekům, nebo jiným poplatkům. Při cestě do Chorvatska je to třeba oblast Slovinska. Stejně tak myslete i na dodržování povolených rychlostí. Nejenom, že se to znatelně podepíše na vaší spotřebě, ale eliminujete i riziko pokuty. Je sice pravdou, že pokud jste přitažlivá dívka, která si oblékne originální trička, která zaujmou, může se vám podařit usmlouvat pokutu na minimum. Obecně však platí, že pokuty v zahraničí jsou vysoké a mohou tak celou cestu na dovolenou velmi výrazným způsobem prodražit.